حواستان باشد با چه کسی رابطه برقرار می کنید!

پنج‌شنبه 21 بهمن‌ماه سال 1395

میرموسوی(مشاور و موسس کلینیک)

حواستان باشد با چه کسی رابطه برقرار می کنید!


لطفا کاملا با دقت بخوانید


"او" خیلی مطالعه می کند؛ با سواد است؛ خیلی می فهمد؛ از من و شما بیشتر؛ باز هم بیشتر؛ چه فکر می کنید؟ "او" آنقدر می داند که اگر امثال دکتر شریعتی (خدابیامرز) زنده می بودند "او" شاید آنها را  براحتی در جیبش می گذاشت. شاید هم وانمود می کرد که همین دیشب با دکتر چند قدمی پیاده روی کرده و در مورد فلسفه ی خلقت و آفرینش هم کلام شده.!!! آنها در زمانشان با این تیپ شخصیت ها مواجه نبودند یا تعدادشان خیلی کم بود؛ حداقل می توان با اطمینان گفت تعدادشان کم بود آنقدر که  کسی به راحتی از حضورش آگاه نمی شد و خانواده ها کجدار  و مریز با " او"می ساختند.

"او" شخص خاصی نیست ولی دارای مشکلات شخصیتی است؛ خودش که قبول نمی کند هیچ؛ حرف دیگران را نمی پذیرد. مگر به نفعش باشد.

"او" به مشاوره هم می آید. تعجب نکنید؛ بله می آید اما برای جهت دادن به مشاور!

حرف، حرف " او" است و می خواهد مشاور طوری حرف بزند که حتی بتواند همسرش را قانع کند که مشکلات بوجود آمده تقصیر همسرش است نه "او"

اگر مشاور زرنگ باشد و تحت تاثیر "او" قرار نگیرد به هر حال "او" به همسرش می گوید برویم جای دیگر، لایق نبود؛ ترسید.

بله، ممکن است مشاور هم تحت تاثیر باشد چون "او" ثبات رفتاری و روانی ندارد.

اگر مشاور پاسخ های صریح و آشکار  و در مسیر خط فکری" او" ندهد؛ استرس و بیقراری سراسر وجود"او" را فرا می گیرد و در صدد بر می آید یا جلسه را بر هم بزند، یا دعوا راه بیندازد، یا شاید محترمانه ترک کند!

در عین حال"او" ممکن است در مورد احترام به دیگران و رعایت قوانین شهره عام و خاص باشد. بسیار مرتب و مبادی آداب جلوه می کند. و همین فریب می دهد!!! و مردم در انتخاب همسر تحت تاثیر همین ویژگی قرار می گیرند.

"او" در بحث از اصل مشکل خود کناره گیری می کند مثلا به هیچ وجه حاضر نیست شما به آشفتگی هیجانی"او" اشاره کنید. بنابراین همسر این شخص ممکن است به راحتی متوجه مشکل"او" نشود.

و باز هم "او"  همچنان به مطرح کردن میزان مطالعه و سوادش می پردازد؛ زیرا "او" خیلی با سواد است! و سعی می کند تا مشاور یا هر شخصی که طرف حسابش هست را ضعیف جلوه دهد و با دست گذاشتن رو نقطه ضعفش مشاور را تحریک  کند.

زیرا...


 "او" بیمار است، بیماری  که ازدواج می کند، بچه دار می شود، مشکل ایجاد می کند و... همچنان اهل مطالعه است!!!


اما شما نگران نباشید و به تحقیق های خود ادامه دهید در مورد شخصیت ها مطالعه کنید و در دوره زمانی کافی رفتارها را تحلیل کرده، مشاوره بروید تا تصمیم گیری مناسب داشته باشید

 

پذیرش: 02177249607


صدای مشاور:9092301285

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

ابزار وبمستر

ابزار هدایت به بالای صفحه