شخصیت شناسی خوب در تست های پیش از ازدواج

یکشنبه 16 اسفند‌ماه سال 1394


میرموسوی(موسس و مشاور کلینیک)

شخصیت شناسی خوب  در تست های پیش از ازدواج


گاهی پیش می آید دو نفری که قصد ازدواج دارند با توجه به بعضی شرایط مثل  شناخت قبلی، گفتگوهای مناسبی که با یکدیگر داشته اند، زمان مفیدی که صرف هم کرده اند و وجه اشتراک هایی که با هم دارند بدون نیاز به آزمون های شخصیت ازدواج می کنند و مشکلی هم پیش نمی آید جز اختلاف های معمول بین زن و شوهر.


پس تست ها به چه کار می آید و در چه مواردی ضروری است؟

- تست های روانشناسی شخصیت به خصوص در مواردی که دو نفر در مورد خصوصیات هم تفاوت هایی می بینند که نگران کننده است و تصمیم گیری را برای دو نفر یا یکی سخت می کند، ضروری است.


- تست های روانشناسی شخصیت برای تحلیل و آموزش تجربه های زناشویی و مهارت های زناشویی ضروری است. روانشناس می تواند نتیجه این تست ها را استخراج کند و با آنچه که در عمل به کار می آید با مراجعه کننده(زوج) در میان بگذارد. البته گاها این کار در برخی مراکز مشاوره بسیار ضعیف انجام می شود و افراد به این نتیجه می رسند که آزمون دادیم و بی فایده بود و الان که زیر یک سقف زندگی را تجریه می کنیم متوجه شدیم نتیجه تست ها ارتباطی به تجربه مشترک نداشته است.

در این مورد، مراجعان می توانند پیش از پذیرش برای انجام تست، نحوه انجام این کار، هدف از انجام این آزمون ها و توضیحات مربوطه را از مراکز دریافت کنند در صورتی که قانع شدند مراحل بعدی را انجام دهند.


- تست های روانشناسی شخصیت در مورد کسانی که سابقه طلاق داشته اند یا کسانی که سابقه اعتیاد داشته اند، ضروری است. به علاوه  تست ها برای تشخیص کسانی که نشانه هایی از بی ثباتی هیجانی، عدم توانایی تصمیم گیری، رفتارهای وسواس گونه دارند، هم مفید و ضروری است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

ابزار وبمستر

ابزار هدایت به بالای صفحه