عقل کل بس است؛ خانم ها رو سفید از آب درآمده اند!!!

جمعه 27 شهریور‌ماه سال 1394

 


نوشته: میرموسوی(موسس و مشاور کلینیک)عقل کل بس است؛ خانم ها رو سفید از آب درآمده اند!!!

 

این روزها بگو و مگو و مشاجره بین زن و شوهر ها حکایت از ماجرایی تازه دارد، حالا دیگر عامل بیشتر نزاع های خانوادگی، آقایان هستند. بله صحبت از نزاع است نه صحبت منطقی، نه بحث عاقلانه؛ بماند که فقط کلام نیست که این روزها از عفت خارج است، طرز رفتارت هم که بدون مطالعه و آگاهی است از عفت خارج شده؛"چهاردیواری اختیاری" به معنی هر کاری و هر طور رفتاری نیست.


اگر نقطه ضعف نشان دهی اول سراغ سطح تحصیلاتت نمی روم بلکه درک تو را از فرهنگ می سنجم، همین که اهل مطالعه نباشی، خودش یک امتیاز منفی است، فرقی نمی کند چه قدر کتاب می خوانی، بخوان چه کمتر از من چه بیشتر؛


- جامعه از تو نمی خواهد کتاب بخوانی، به هزار و یک دلیل، اما تو فریب نخور. نگو به چه درد می خورد؛ بخوان و  فکر کن. چیزی که از تو سالهاست گرفته شده و تو این را هم متوجه نشدی. اصلا به همین دلیل که اقساط زیادی داری و صبح تا شب باید بدوی تا چک هایت پاس شود و قسطی برایت پرداخت نشده باقی نماند، قرار است که باعث شود تو کتاب نخوانی و ندانی «فرهنگ گفتگو و مذاکره» یعنی چه

 

از مطالعه قرار نیست این نتیجه را بگیرم که علم بهتر است، اما می خواهم نتیجه بگیرم که فرهنگ مطالعه، فرهنگ درست حرف زدن است و در عین حال بالغانه خواسته ها و احساسات خودت را بیان کردن.


وقتی به عنوان یک مرد به همسرت می گویی من از مشاور بیشتر می فهمم، دقیقا به آگاهی تو شک دارم. برایت متاسفم و آن خانمی که فریب تو را خورد و حالا یک تنه باید زندگیت را جمع کنم وقتی همکاری نمی کنی.

 

از در که وارد کلینیک می شوی با اولین نشست و برخاستت دستم می آید چند مرده حلاجی.

 

-جالب است همین آقایان که فرقی ندارد مهندس هستند یا نه، بارها شده چنان به اطرافیان خود مشورت می دهند اعم از محرم و نامحرم که من که در این حرفه تحصیل کرده ام به خود اجازه نمی دهم در هر شرایطی و به هر کسی راهنمایی دهم.


عقل کل بس است؛ خانم ها رو سفید از آب درآمده اند!!!


صدای مشاور تهران: 9092301285


مشاوره تلفنی تهران و شهرستان: 9099071164

 


 

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

ابزار وبمستر

ابزار هدایت به بالای صفحه