ضرورت آموزش های پیش از ازدواج

جمعه 1 خرداد‌ماه سال 1394

میرموسوی

(موسس کلینیک)


گل بود و به سبزه نیز آراسته شد


ضعف در مهارت کم بود؟ سن کم هم به ازدواج اضافه شد و شنیدن این جمله که: "مگه ما خودمون عقل نداریم که داریم میریم پیش مشاور".... دیگه جای خود دارد.... !!! آنهم شنیدن این جمله از یک فرد حول و حوش 22 یا 23 ساله...


اینجاست که ضرب المثل های شیرین فارسی به کمک مان می آید برای توصیف یک ازدواج عجیب و غریب با هزار و یک نکته ابهام.


این وضعیت ازدواج هایی است که این روزها اتفاق می افتد و سرمان سوت می کشد و متاسفانه از نشستن پیش مشاور هم پیداست که دوست ندارند قسمت های سخت ماجرای ازدواج را بشنوند و به نظر آماده اند فقط "بله" را از مشاور بشنوند و بروند. 


 تعبیر عامیانه این است که خودمان را گول می زنیم و کله ی مان باد دارد و تعبیر علمی این است که در حال حاضر قسمت منطقی مغز تعطیل شده است و کاملا هیجانی پاسخ می دهند و همراه با اعتماد به نفسی کاذب، پس خطر بیخ گوش مان است!


نگران نباشید کسی جلو ازدواج شما را نخواهد گرفت ما به شما " نه" نمی گوییم، جز در موارد خاص. بلکه باید با اطلاعاتی که در اختیارتان قرار می گیرد به نتیجه برسید. این اطلاعات آموزشی است مطمئنا وقتی بشنوید برای تان جالب خواهد بود.

 

برای دریافت این اطلاعات لطفا صبور باشید.

 

ازدواج در سن پایین خوب است اما فاصله زمانی مناسب، ارتباط و گفتگو را مدیریت کردن، شناختن دقیق جنس مخالف در طول دوره آشنایی، خودشناسی و دیگرشناسی، آشنایی به آستانه تحمل همدیگر، شناخت دکمه های حساس، نحوه مدیریت آن، همه اینها زمان می برد چند جلسه ای فرصت دهید و سپس آموخته ها را در رابطه بین فردی خود تجربه کنید. 


آن وقت می گوییم ایام به کامتان ...تلفن پذیرش:

77249607

صدای مشاور در تهران:

9092301285

مشاوره تلفنی کشوری:

9099071164

( تماس همه روزه و ایام تعطیل از ساعت 9 صبح  الی 11 شب از تلفن ثابت بدون پیش شماره)


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

ابزار وبمستر

ابزار هدایت به بالای صفحه