ضرورت آموزش های پیش از ازدواج

یکشنبه 3 اسفند‌ماه سال 1393


نوشته: امین میرموسوی(مشاور)
ضرورت مشاوره ها و آموزش های پیش از ازدواجواکنش سریع، صبوری کم، ابراز تند احساسات و خودمحوری از مهم ترین دلایل حل نشدن مشکلات زن و شوهر ها به خصوص آنهایی است که در سن کم ازدواج می کنند. ازدواج در سن کم بد نیست، به شرطی که دختر و پسر آموزش های لازم را دیده باشند که متاسفانه نه تنها ندیده اند، بلکه در مورد تفاوت های زن و مرد و نحوه ارتباط گرفتن با یکدیگر و نحوه مطرح کردن خواسته ها اطلاعاتی ندارند و تنها در به دست آوردن هم تلاش می کنند و اصطلاحا، "مخ زنی" را خوب بلدند اما پس از رسیدن به هدف، به مهارت های ادامه رابطه و آمادگی های پیش از ازدواج توجهی نمی کنند.


این افراد خودمحورند؛ در برابر چالش ها، احساسات سریع و تند نشان می دهند و متاسفانه این رفتار ها پیامدهای بدی دارد و غالبا در سن کم از افراد سر می زند. همسران این افراد پس از مواجه با مشکلات رفتاری و هیجانی شریک زندگی، در ادامه زندگی دچار تردید می شوند و اطمینان های زیادی را می خواهند و این رفتارها به راحتی روی صمیمیت زناشویی تاثیر می گذارد.

توصیه می شود دختر و پسرهای جوان اگر در طول دوره آشنایی این ویژگی ها را در یکدیگر می بیند برای شناخت بیشتر و آموزش نحوه ارتباط بین فردی قبل از ازدواج کمک حرفه ای دریافت کنند.


مهارت های مورد نیاز آنها شامل:

- به تاخیر انداختن واکنش

- ارزیابی مجدد فکری

- تغییر جهت توجه

- غلبه بر خود محوری

- آموزش و به کارگیری همدلی

- آگاهی از خصوصیات جنس مخالف

و سپس استفاده از اصول گفتگوی موثر در رابطه متقابل استپذیرش کلینیک: 02177249607نشانی ما: خیابان فرجام- تقاطع خیابان آیت و میدان صدم-ساختمان پزشکان نگین- طبقه 5 واحد 20


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

ابزار وبمستر

ابزار هدایت به بالای صفحه