مشاوره ای برای یک ارتباط بهتر

شنبه 28 تیر‌ماه سال 1393من حساس تر از تو هستم....!


نوشته: امین میرموسوی


(موسس کلینیک)یکی از ویژگی هایی که باعث اختلاف مکرر بین زن و شوهر می شود، هیجانی بودن یکی از طرفین است و درست در مقابلش کسی قرار دارد که حساسیت هیجانی پایین تری دارد.


این طور دیده شده که افرادی که حساسیت هیجانی بالاتری دارند قبل از اینکه بفهمند، دچار نوعی احساس می شوند.به نظر می رسد این افراد از راه اصطلاحا "شم و شهود" متوجه می شوند دیگری چه احساسی دارد؟ به چه فکر می کند...


 شاید شنیده باشیم که کسی گفته باشد: "حس کردم منظورش اینه که.... ". "چیزی نگفت ولی حسم بهم میگه...." 


این ویژگی می تواند بد باشد چون اگر کنترل نشود در یک مذاکره و گفتگو آشفتگی ایجاد می کند، مانع از گفتگو می شود و خلاصه اینکه تنش آفرین است. وای به روزی که در یک رابطه زناشویی، به عنوان مثال زن حساسیت هیجانی بالاتری از مرد داشته باشد و مرد درست در نقطه مقابل قرار گرقته باشد؛ دعوای بسیاری از زوج ها به علت وجود حساسیت در یکی یا هر دوی آن هاست.


کسی که حساسیت هیجانی پایینی دارد گاه با دیر واکنش نشان دادن به همسرش باعث می شود که همسرش دچار سوء تفاهم شود به نظر او احساسش درک نشده و یا به او اهمیت داده نشده است.


بسیاری از ظرافت های رفتاری و احساسی را که زن انتظار فهمیدنش را دارد ، مرد متوجه نمی شود یا دیر می فهمد. به نحوی که زن سرخورده و دلسرد می شود.


پیشنهاد: در این رابطه انتظار می رود هر دو به سهم خود تلاش کنند؛ مردی که حساسیت هیجانی کمتری دارد تلاش کند با درک حساسیت های همسر  و  زن با کاهش حساسیت های خود در شخصیتش به بهبود رابطه بپردازند.پذیرش کلینیک: 02177249607


مشاوره تلفنی تهران و شهرستان:9099071164
ضمنا هر گونه استفاده از مطالب این وبلاگ و وبلاگ های تحت مدیریت نگارنده صرفا منوط به اجازه از ایشان می باشد.

نظرات (1)
مطالبتون خیلی خوب و عالیه ولی ...
کاش یک یا چند راه حل هم برای مطالبتون ارائه میدادین.
ممنون
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

ابزار وبمستر

ابزار هدایت به بالای صفحه